Všechny aktuálně přijaté objednávky budou odeslány nejdříve 2. ledna 2025. V termínu od 21. prosince 2024 do 1. ledna 2025 čerpáme dovolenou.

Nepleťte si eko kůži s koženkou

Nepleťte si eko kůži s koženkou. Proč nosit doplňky z eko kůže?

Nejprve je potřeba si uvědomit, že eko kůže nemá opravdu nic společného s koženkou. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že koženka se nejčastěji vyrábí z tkaninového základu, na který se nanáší PVC vrstva. Eko kůži pak tvoří rovněž dvě vrstvy materiálů, ovšem vnější vrstva je polyuretanová, podklad je pak vyrobený z bavlny.

Pro milovníky všeho, co je eko

Eko kůže patří k oněm materiálům, které ocení lidé, pro něž je ekologické smýšlení důležitou součástí života a také si podle toho volí to, co nosí. Ano, ekologická kůže nemá s klasickou živočišnou kůží nic společného a materiály, ze kterých se vyrábí rozhodně nebyly získávány ze zvířat.

Jako pravá kůže

Materiálovým složením se tedy eko kůže od pravé usně liší, na první pohled to ale nepoznáte. Ve výsledku totiž vypadá v podstatě stejně, a to je také další z důvodů, proč se dnes těší takové oblibě. Jak už to tak u syntetiky bývá, je levnější, často opravdu výrazně, než přírodní materiály.

Nejen doplňky k outfitu

Ekologickou kůži nosí jak ženy, tak pánové a vyrábí se z ní celé spektrum módních doplňků a také oblečení. Jako příklady si můžeme uvést kabelky a tašky, ledvinky, opasky, peněženky, bundy. Své využití si ale najde také v interiéru v podobě sedaček a sedacích pytlů. Za zmínku jistě stojí také výroba některých zdravotnických pomůcek.

Jak se o ni starat?

Podobně, jako pravá kůže, i eko kůže vyžaduje určitou péči. Neměli byste ji až moc často vystavovat prudkému slunci a dešti. Ideální teplotou pro eko kůži je 15 až 25 stupňů Celsia, neměla by se sušit na topení. Při čištění se nedoporučují chemické přípravky, pouze voda a hadřík. Rozhodně neuškodí, když eko kůži občas naimpregnujete. Pokud těchto pár zásad dodržíte, vydrží vám tento k přírodě šetrný materiál nečekaně dlouho a bude vám opravdu slušet.